Jak se starat o košili

Určitě se každému z vás alespoň jednou stalo, že jste si pořídili novou košili s vidinou, že vám bude sloužit pěkných pár sezón. Nestalo se. Důvodů mohlo být hned několik. Od nešetrného praní v podobě nevhodného prášku, nesprávně zvolené teploty vody, nadměrné teploty při žehlení, nebo opotřebení při nošení, kterému však lze (částečně)předejít.

  1.  Jakmile pořídíte novou košili, ihned se podívejte, jak o ni pečovat. Každá košile má štítek, dle kterého přesně zjistíte, na kolik stupňů košili prát a žehlit. 
  2. Asi každému z nás se někdy stalo, že omylem zabarvil oblečení tím, že ho zapomněl rozdělit podle barvy a vhodil do pračky. Neprat černou košili s bílou je pro vás možná samozřejmostí, i přesto ale upozňujeme na to, ža pokud chcete vaší košili zaručit delší životnost, na důkladné třídění nikdy nezapomínejte. 
  3. Při praní bílých košil zapomeňte na prací prášek, gel, nebo tablety určené na tmavé prádlo a naopak. Vhodé prací prostředky jsou základ, bez kterého se neobejdete. 
  4. Pozor na skrvy z parfémů. Je všeobecně známo, že parfémy se aplikují přímo na pokožku a to v místech, kde je hodně prokrvená a teplá, což vede k lepšímu a rychlejšímu rozvinutí vůně. Určitě se ale najdou i tací, kteří nanáší parfém i na oblečení. Potor na to. Parfém může na oblečení, především světlých barev, zanechat skvrny a tím ho nevratně poškodit. 
  5. Vyhýbejte se deodorantům, které oblečení nevzhledně a často opět nevratně zabarvují. 
  6. Máte obavy, že když se vyhnete deodorantům, pro změnu nezabráníte propoceným, žlutým skvrnám na vaší košili? I na tohle existuje řešení. Oblékněte si tričko pod košili GOBI, které zabrání nejen propocení vaší košile, ale i zápachu. Podtriko GOBI lze zakoupit ve třech barevných variantách – bílé, tělové a černé. Zajistí vám, že vaše košile bude suchá, bez žlutých skvr a zápachu. Vy se tak budete cítit jistě, příjemně a pohodlně.

Vyberte jazyk