Základní výbava pro muže

Existují muži, jejichž šatník obsahuje mnoho variant obleků, košil, kravat, bot, či pásků. Veškeré oblečení jim dokonale padne, vědí jak ho sladit a na veřejnosti hrdě nosit. Ráno, když vstávájí, sálodlouze přemýšlejí, co zrovna dnes obléknou. Jejich šatník totiž pomalu ale jistě praská a tak mají z čeho vybírat. Pak jsou tu ale i muži, kteří mají jeden – dva obleky, košile, jedny kožené boty a základní doplňky. 

Možná patříte mezi muže, kteří by sami sebe nezařadili ani do jedné potenciální skupiny, možná byste se viděli někde mezi. Na tom nesejde. Jisté ale je, že kvalitní základ šatníku bychom měli mít všichni. Nemusíme mít 5 obleků, 10 košilí a 15 párů bot. Není důležitá kvantita, ale kvalita. A přiznejme si, všichni preferujeme pohodlí. 

V následujících řádcích se zaměříme na to, co by mužský šatník rozhodně neměl postrádat.

Oblek

Mezi základní oblek, který by měl mít v šatníku každý muž, je černý oblek. Od 20. let minulého století je považován za stálici pánského společenského šatníku. Jestli uvažujete nad tím, že oblek po dědovi má něco za sebou, ale určitě i něco před sebou. Věřte, že nemá. Oblek je základ a musí dokonale padnout. Jakmile pořídíte černou klasiku, popřemýšlejte ještě nad oblekem na denní nošení. Pěkný, padnoucí šedý oblek, doplněný hnědými doplňky, rozhodně také není k zahození.

Košile

Základní košile, která by vám rozhodně neměla chybět, je košile bílá. Mezi společenskou košili je možné zařadit i košile jemných, pastelových barev. Ideálně světle modrá, která pokud dobře padne, dokáže dotáhnout outfit k dokonalosti. Pokud máte rádi vzorované košile, pořiďte si je také. Nejedná se sice o základ šatníku, ale pro mnoho mužů jsou oblíbeným kouskem. Pamatujte však na to, že tyto košile jsou vhodné pro denní nošení. Při výběru košile nezapomeňte, že vám košile musí sedět v ramenou, rukávy nesmíte mít ke kolenům a délka by měla být taková, aby se košile dala dobře zastčit do kalhot.

Tričko pod košili

Na společenské události se určitě chcete vyhnout propocené košili. To chceme bezesporu všichni. Není nic jednoduššího, než si pořídit kvalitní tričko pod košili GOBI. V našem případě zvolte bílou, nebo tělovou barevnou variantu. Pokud se chcete propocení vyhnout i v jiných příležitostech a rádi nosíte tmavé košile, zařaďte do vašeho šatníku i černou variantu trika GOBI. Toto nenápadné triko s výstřihem do „V“ si brzy oblíbíte a nebudete chápat, jak jste bez něj doposud mohli fungovat.

Kravata

Při výběru kravaty může popustit uzdu vaší fantazii. Oblek má sice předepsanou barvu, kravata však nikoliv. Při jejím vhodném výběru dokážete oblek nejen ozvláštnit, můžete ho dokonce učinit velmi originálním. Nezapomínejte na to, že by měla být pevná, dostatečně dlouhá, sahající ke sponě pásku. Alesoň jedna kravata by v šatníku rozhodně chybět neměla. Pokud jste však příznivci spíše rozhalenky, nezapomínejte na to, že není vhodné, aby oblečení, které jste oblékli pod košili, spatřila veřejnost. I zde vám můžeme doporučit triko GOBI, které plní nejen zmíněnou ochrannou funkci – nepropotíte ho, jeho příjemný materiál vám navíc zaručí pohodlí a výstřih ve tvaru V i to, že ho nikdo neuvidí.

Boty

Pakliže oblékáte oblek, nazapomínejte na to, že k němu můžete zvolit pouze šněrovací boty, nikoliv mokasíny. Pokud oblékate černý oblek, je nezbytné, abyste obuli černé, šněrovací polobotky na šněrovací podrážce. Doporučujeme zvolit kožené šněrovací boty. Pokud pořídíte kvalitní, budou vám sloužit pěkných pár let. K obleku na denní nošení jsou skvělé hnědé boty a ideálně i další doplňky laděné do hnědé barvy.

Ponožky

Jakmile obléknete černý oblek a k němu logicky černé boty, jistě vás nepřekvapí, že jedinou volbou jsou černé ponožky. Nezapomínejte na to, že musí být dostatečně dlouhé. Ukázat holé lýtko je totiž společensky nepřijatelné.

Kapesníček

V obleku je místo pouze pro látkové kapesníky, ideálně bílé barvy. Kapesník by měl muž nosit v náprsní kapse saka a měl by být samozřejmě čistý.

Hodinky

Ženy rády chodí ověšeny šperky. Pro muže jsou jediným šperkem hodinky, víc není třeba. Společenské hodinky k obleku jsou ploché, tenké a s jednoduchým číselníkem. Naopak masivní hodinky jsou hodinkami sportovními. Ty na společenské příležitosti zapomeňte doma v šuplíku. Jejich čas přijde, až si půjdete zasportovat.

Manžetové knoflíčky

Chcete svůj černý oblek ozdobit a zároveň ukázat vkus a kreativitu? Pak zvolte vhodné manžetové knoflíčky. Jejich barva by měla být totožného kovu s hodinkami a opaskem. Při volbě tvaru už můžete využít svoji fantazii.

Peněženka

Vyhněte se masivním peněženkám. Zvolte štíhlou peněženku, která je určená k tomu, aby ji muž nosil v náprsní kapse.

Opasek

Barva opasku by měla být v souladu s barvou bot. Čím užší zvolíte opasek, tím je společenštější. Sponu opasku zvole menší, bude působit decentněji.

Vyberte jazyk