Maturita je za dveřmi!

A je to tady. Maturita. Ta tolik obávaná zkouška dospělosti. Zkouška, díky které jsme zažili, nebo právě zažíváme, několik bezesných nocí. Nastoupili jste do posledního, maturitního ročníku a říkate si, času dost? Jenže nakonec párkrát zamkráte a všimnete si, že Vánoce už jsou dávno pryč. Mrknete znovu a jsou Velikonoce. 

Přemýšlíte nad tím, jak objem mnohdy velmi nezáživných informací nasoukáte v tak krátkém časovém intervalu do vaší hlavy a polejvá vás pot, když pohlédnete na knihy, které jste měli přečíst.Všímáte si, že je na nich centimetr prachu, některé snad nejsou vidět vůbec. Prostě zmizely. Co ale nezmizelo a naopak graduje je stres. Hlavně klid. Všichni to známe. Zvládnout se dá všechno. Ukažme si, na co se před maturitou zaměřit, abychom se z toho doslova nezcvokli. 

  1. Nezapomínejte na pohyb. I když vnímáte, že času není dostatek, na procházku po měste, nebo ještě lépe po lese, běh či jógu, si čas určitě najděte. Nejenže lépe odbouráte strest, pohyb pomůže i těm, kteří rádi zatočí s nějakým tím kilem navíc. 
  2. Hektolitry kávy vyměnte za vodu, nebo zelený čaj. Je všeobecně známo, že voda je pro naše tělo to nejlepší a zelený čaj je skvelým antioixidantem. Oponujete, že bez kávy ale prospíte celý svaťák? Namíchejte si MATCHU. Čaj bez jakékoliv chemie, podporující paměť, koncentraci a dokáže pořádně nakopnout? To je zázrak, který jistě oceníte nejen při maturitě. 
  3. Nezapomínejte spát. Za 4 roky na střední škole už jste vypozorovali, jestli se vám učí lépe ráno, odpoledne, nebo večer. Ať je to tak, či onak, dobře se vyspat je nezbytné pro tělo i mysl. 
  4. Jezte zdravě. Zapomeňte na čokoládu, chipsy a další podobné pochutiny. Jezte hodně ovoce, zeleniny a nezapomínejte na oříšky, výborně totiž podporují paměť. Čokolády se opravdu nezvádnete vzdát? Pokud ne, mlsejte alespoň kvalitní čokoládu s vysoký zastoupením kakaa. Doporučuji Lindt Excellence s 90% kakaa. Mňam. 
  5. Vypněte. I když máte pocit, že vám vše padá na hlavu a nestíháte, naučte se vypnout. Vyražte na hodinku za kamarádkou, pusťte si seriál, na který můžete tupě zírat bez toho, aniž byste museli myslet, nebo nedělejte prostě nic. 
  6. Plánujte. Udělejte si přehled, kolik učiva musíte do hlavy nacpat a pečlivě rozplánujte, kdy a co konkrétně se musíte naučit. Nezapomeňte si nechat čas na opakování učiva. 
  7. Odměnte se. Jakkoliv. Kupte si oblíbené boty, vysněnou kabelku nebo vytoužený parfém. Poud je to možné, odměňujte se průběžně.
  8.  Připravte si vhodné oblečení na den „D“. Slečny, pokud zrovna nepatříte k těm, které by v deseticentimetrových podpadcích zvládly odběhnout maraton a po obléknutí pozdrových šatů máte pocit, že se za chvíli zaručeně udusíte 
  9. Vykašlete se na to. Základ je pohodlí. Oblékněte černé, nebo šedé společenské kalhoty a košili. Navrch můžete přehodit sáčko, nebo svetřík. Méně je někdy více a v tomto případě to platí dvojnásob. Protože se u maturity všichni, šprtů nevyjíma je, často pěkně zapotíme, nezapomeňte obléknout tričko pod košili GOBI, které rozhodně nepropotíte. Tak a teď 
  10. Konec prokrastinace! Jak se to říká? S chutí do toho a půl je hotovo!

Vyberte jazyk